language language language language language language

DOCSIS řešení

DOCSIS je mezinárodní specifikace pro kabelové modemy vytvořená CableLabs. Protože se DOCSIS stala normou, uznávají ji společnosti, které se zabývají výrobou síťových komponent pro kabelový trh. Je velmi důležitá, neboť umožňuje spolupráci mezi kabelovými modemy a CMTS. Díky této specifikaci zákazníci kabelových operátorů získávají přístup na Internet přes HFC síť. Specifikace využívá jednoho nebo několika dopředných a jednoho nebo několika zpětných kanálů. Data, která se vysílají směrem k uživateli, se vyšlou všem kabelovým modemům. Každý modem pak přijme pouze ta data, která jsou určena pro něj. Samotné kabelové modemy nemohou mezi sebou komunikovat. Teoreticky je možné využít specifikaci DOCSIS i pro digitální televizi. Však se také data, která putují od modemu, komprimují do datového formátu MPEG-2. Kabelové modemy se také montují do set-top-boxů, které mají svou specifikaci „OpenCable“.

Sítí kabelové televize jsou data přenášena analogově, každý TV kanál má vyhrazené určité kmitočtové pásmo digitální signál Internetu se ve vysílači (CMTS) převede na analogový a vysílá se ve vyhrazeném pásmu podobně jako TV kanál  na straně uživatele se zase oddělí a převede zpět na digitální (modem)


CMTS

 

Cable modem termination system  , někdy zvané také Headend, je zařízení používané v sítích kabelových operátorů pro širokopásmové internetové služby nebo VOIPpro připojení zákazníků.

Vyrábí se různé modely pro různá použití. Od malých pro připojení stovek kabelových modemů až po velké pro připojení desítek tisíc kabelových modemů. Větší modely obvykle nabízí redundanci jednotlivých součástí, pro případ poruchy jedné části, kdy je její funkce převzata jinou částí. Vyrábí se v rackovém provedení. Malé modely mají obvykle velikost 1 RU, velké mohou mít více jak 10 RU a spotřebu několik kW.

 

CMTS Arris E6000™ Converged Edge Router (CER)

Navazuje na velmi úspěšnou řadu CMTS Arris C4. Přináší vyšší hustotu DS a US kanálů, tím nákladovou efektivnost na kanál (menší spotřeba, chlazení a prostor). Díky redundanci N+1 nebo 1+1 a HotSwap, přináší až 99.999% dostupnost systému. Plně osazené šasi např. 1536 DS x 768 US

Další informace o Arris CMTS:
 • řídící karty RSM 8x10G, záloha 1+1
 • VF karty 12 slotů, záloha N+1
 • DS CAM: 192 (256) DS .. 8 F portů
 • US CAM: 96 US .. 24 MCX portů
 • EuroDOCSIS 3.0, 3.1 plná podpora

 

 

 

 

 

 

miniCMTS

Kompaktní zařízení vyvinuté na základě standardů DOCSIS + EuroDOCSIS 2.0 a 3.0, v kapacitě 16 dopředných kanálů a 4 nebo 2 zpětné kanály.

MiniCMTS je určená především pro menší sítě s typickým počtem 50-300 modemů na jednu miniCMTS. Lica miniCMTS je v provozu již ve stovkách instalací v rámci Evropy a v tisících instalací celosvětově. Několik let provozu miniCMTS v živých sítích poskytuje neocenitelné zkušenosti pro další vývoj produktu.

Z kategorie miniCMTS představujeme nový produkt miniCMTS LMC-2TU "Triple Unit". LMC-2TU je určena speciálně pro distribuované koaxiální sítě s optickou páteřní sítí. Integrován optický node a VF zesilovač. Volitelně také GPON/GEPON ONU.

 Mnoho operátorů hledá zařízení které poskytne řešení s malým CAPEXem a vysokou hodnotou ARPU. Proto jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout zmiňovaný HW. Mini CMTS je vhodná k použití všude tam, kde existuje koaxiální síť (hotely, obytné domy, různé koaxové sítě). Mini CMTS umí přenášet multicastové streamy ale i služby typu Video-On-Demand, OTT, VoIP, Internet a atd.. Za zmíňku stojí i streaming QAM streamů.

MiniCMTS je navržena pro menší kabelové operátory. MiniCMTS podporuje až 500 DOCSIS kabelových modemů (max. 350 DOCSIS 3.0 + 150 DOCSIS 2.0 nebo 500 DOCSIS 2.0) a nabízí 16 kanálů -> 880 Mbps downstream / 160 Mbps upstream. Ideální pro poskytování vysokorychlostní datové služby. MiniCMTS nabízí rozsáhlé webové rozhraní pro snadnou konfiguraci, správu a ladění.

 

 

 

 


Gatewaye

brána nadřazená v počítačové síti všem ostatním, zajišťuje propojení sítí s odlišnými protokoly. Gateway je v informačních technologiích označení pro síťový uzel, tedy aktivní zařízení, které zajišťuje komunikaci a propojení mezi dalšími sítěmi, v tomto případě takovými, které mají odlišné komunikační protokoly. Slouží zároveň jako nadřazený směrovač.

V naší nabídce máme kabelové modemy firem Arris a Cisco. Modemy jsou rozděleny do tří kategorií: základní, voice a gateway. Dalšími důležitými rozdíly mezi modemy jsou počty kanálů, na které se modem dokáže připojit. Díky spojování těchto kanálů (kanálový bonding) může tak modem dosahovat rychlostí i přes 1 Gbps. Veškeré nabízené modemy podporují standardy DOCSIS/EuroDOSCIS a jsou zpětně kompatibilní až na původní standard verze 1.0.

 

 

Partneři
  w
 • Partners
 • w
 • Partners
 • w
 • Partners
 • w
 • Partners
 • w
 • Partners
 • w
 • Partners
 • w
 • Partners
Digilive s.r.o V Humnech 1590 686 04 Kunovice Czech republic   sales@idigilive.com support@idigilive.com www.idigilive.com
+420 733 122 110
© iDigilive.com - 2014 Tvorba www stránek Machin.cz, webhosting hostservis.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím